Tabletki odchudzające – wsparcie w procesie odchudzania, a nie cudowna pigułka
Jeszcze przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek na odchudzenie musisz mieć świadomość, że to środki, które wspomagają proces odchudzania. Oznacza to, że samo ich przyjmowanie nie jest gwarancją pozbycia się tkanki tłuszczowej i redukcji masy ciała. Aby to osiągnąć, należy wesprzeć proces poprzez wdrożenie zdrowej diety, a także aktywności fizycznej. Tylko wtedy tabletki spełnią swoje zadanie. Każdy preparat leczniczy może powodować również występowanie ewentualnych skutków ubocznych. Tabletki na odchudzanie nie są tu żadnym wyjątkiem. Poszczególne preparaty odchudzające dostępne na rynku charakteryzują się innym działaniem. Lekarz podejmuje decyzje o ich przepisaniu po przeprowadzeniu kontroli, a także specjalistycznych badań. Tego typu środki przeznaczone są do przyjmowania długotrwałego, dzięki czemu kontynuację terapii zapewnisz sobie w ramach zdalnej konsultacji medycznej i usługi recepty online dostępnej na naszym portalu.
Mysimba – jak działa?
Mysimba to jeden z popularnych preparatów na odchudzanie. Tabletki wspomagają odchudzanie i wpierają spalanie tłuszczu.
Skład leku Mysimba
Środek klasyfikowany jest jako lek złożony, ponieważ w jego składzie znajdziesz dwie substancje czynne. Za skuteczne działanie preparatu odpowiadają takie substancje jak: chlorowodorek buprioprionu oraz chlorowodorek naltreksonu. Dodatkowe substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, stearynian magnezu, chlorowodorek cysteiny, hydroksypropyloceluloza, edetynian disodu, krospowidon, krzemionka koloidalna, hypromeloza i lak aluminiowy indygotyny. Składniki zawarte są w otoczce z: makrogolu, talku, alkoholu poliwinylowego, dwutlenku tytanu i laku aluminiowego indygotyny. Zapoznanie się ze składem jest niezwykle istotne, ponieważ tabletki nie powinny być przyjmowane przez osoby z alergią na jakąkolwiek substancję w Mysimba.
Jak działają tabletki Mysimba?
Tabletki Mysimba oddziałuje bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy. Zawarte w preparacie substancje wchodzą ze sobą w interakcje. Efektem tego jest zahamowanie mechanizmów neurochemicznych, które odpowiadają za uczucie sytości łaknienia. Kapsułki sprawiają, że pacjent potrzebuje mniej pożywienia, aby czuć się najedzonym. Dzięki temu liczba kalorii spożywanych każdego dnia spada i to w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz zdrową dietą daje satysfakcjonujące efekty w postaci zrzucenia zbędnych kilogramów. Preparat działa na jądro łukowate podwzgórza i obszar mezolimbiczny. Wpływa to na przemianę materii, a także hamowanie apetytu. Odpowiednio przyjmowany preparat i stosowanie się do wskazań lekarskich, dają dobre rezultaty.
Kiedy stosować lek Mysimba?
Istnieją trzy podstawowe wskazania do tego, aby stosować lek Mysimba, który pomaga kontrolować prawidłową masę ciała i pozbyć się nadmiernych kilogramów. Preparat rekomendowany jest wśród osób, które zmagają się jednocześnie z otyłością lub nadwagą, a także:
- dyslipidemią;
- cukrzycą typu 2;
- wyrównanym nadciśnieniem tętniczym.
Saxenda – jak działa?
Kolejnym ze środków stosowanych jako wsparcie procesu odchudzania jest Saxenda To środek, który dostępny jest w formie roztworu do wstrzykiwań. Sprawdź, jak działa ten środek i jaki ma skład.
Skład leku Saxenda
Podstawowym składnikiem preparatu Saxenda jest substancja czynna liraglutyd. Swoją budową przypomina ludzki hormon GLP-1. W naturalnych warunkach hormon ten wydzielany jest w organizmie w jelitach i następuje to bezpośrednio po spożyciu posiłku. Zadaniem substancji liraglutyd jest zmniejszenie uczucia głodu u pacjenta poprzez wygenerowanie uczucia sytości. Przekłada się to na mniejszą ilość spożywanego pokarmu i lepszą kontrolę apetytu. Jednocześnie Saxenda wpływa na obniżenie poziomu glukozy we krwi. Substancje pomocnicze preparatu to: dwuwodny fosforan disodu, glikol propylenowy, kwas chlorowodorowy, wodorotlenek sodu do dostosowania pH, woda do wstrzykiwań.
Jak działają tabletki Saxenda?
Po zażyciu preparatu w organizmie pacjenta można zauważyć określone zmiany. Lek jednocześnie daje uczucie pełności, zmniejsza uczucie głodu oraz opóźnia opróżnianie żołądka. To sprawia, że pacjent ma ograniczoną potrzebę spożywania pokarmu. Aby leki na odchudzanie były skuteczne, należy przestrzegać zasad wskazanych przez producenta oraz lekarza prowadzącego. Preparaty pełnią rolę wspomagacza, a nie złotego środka.
Kiedy stosować lek Saxenda?
Środek przyspiesza metabolizm i wspomaga odchudzanie. Tabletki rekomenduje się w leczeniu nadwagi i otyłości. Wykazują skuteczność wtedy, gdy jednocześnie u pacjenta wystąpi zmiana stylu życia. Zalecana jest regularna aktywność fizyczna, a także zdrowa dieta pozbawiona nadmiernej ilości węglowodanów. Lek wykorzystuje się u pacjentów, którzy mają również jedno z wymienionych poniżej schorzeń:
- dyslipidemia;
- cukrzyca typu 2;
- stan przedcukrzycowy;
- nadciśnienie tętnicze;
- obturacyjny bezdech senny;
- inne zaburzenia gospodarki węglowodanów w organizmie.
Xenical – jak działa?
Trzeci z popularnych leków na odchudzanie to Xenical. On również dostępny jest tylko na receptę po odbyciu badań medycznych. Czym charakteryzuje się jego działanie?
Skład leku Xenical
Tabletki Xenical na odchudzanie zawierają substancję czynną orlistat. Sklasyfikowany jest jako inhibitor lipazy, który w naturalnych warunkach występuje w przewodzie pokarmowym. Poza substancją czynną, w leku znajdują się również: celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa, powidon, talk, glikolan skrobi, laurylosiarczan sodowy, dwutlenek tytanu, żelatyna, jadalny tusz drukarski oraz indygokarmina.
Jak działają tabletki Xenical?
Ze względu na sposób działania, leki Xenical przeznaczone są tylko dla osób dorosłych. Po zażyciu tabletki wpływa ona na wchłanianie tłuszczu z przewodu pokarmowego. Standardowo obniża ten wskaźnik nawet o 1/3. Dzięki temu lek wykazuje wysokie działanie w przypadku osób, którym zależy na walce z nadmiernymi kilogramami. Orlistat ma zdolność do wchodzenia w interakcje z enzymami przewodu pokarmowego, czyli lipazami. Dzięki temu preparat zapobiega rozpadowi wybranych tłuszczów z pokarmu, a także ogranicza ich wchłanianie. Wydalanie tłuszczów w nieprzetworzonej postaci pomaga w walce z nadprogramowymi kilogramami. Oczywiście do tego niezbędne są również ruch i zdrowa dieta.
Kiedy stosować lek Xenical?
Preparat stosowany jest w leczeniu otyłości u osób, u których wskaźnik BMI przekracza 30. Zdarza się, że środek przepisywany jest także osobom z nadwagą, których wskaźnik BMI jest wyższy niż 28. Preparat jednakowo mogą przyjmować kobiety i mężczyźni.
Ozempic – jak działa?
Lekarze na receptę mogą zdecydować również na przepisanie leku Ozempic. To środek wpierający odchudzanie. Jak działa?
Skład leku Ozempic
Substancją czynną preparatu jest semaglutyd. Lek ma postać roztworu do wstrzykiwań. Pozostałe substancje pomocnicze to: fosforan dwuwodny, fenol, kwas solny, glikol propylenowy, wodorotlenek sodu i woda do wstrzykiwań.
Jak działają tabletki Ozempic?
Celem przyjmowania środka farmakologicznego Ozempic jest zmniejszenie stężenia cukru w organizmie pacjenta. Dzięki temu można zwiększyć kontrolę nie tylko nad glukozą, ale także nad prawidłową masą ciała pacjenta. Połączenie przyjmowania preparatu wraz ze zmianą stylu życia może przynieść satysfakcjonujące efekty i przyspieszenie procesów metabolicznych.
Kiedy stosować lek Ozempic?
Lek stosowany jest u pacjentów, którzy zmagają się z otyłością przy cukrzycy typu 2.
Suplementy diety na odchudzanie
Poza preparatami na receptę, na rynku znajdują się również suplementy diety wspierające procesy odchudzania. Środki te mogą mieć działanie termogenicznie. W ich składzie znajdują się m.in.: pieprz cayenne, który przyspiesza metabolizm i pomaga w odchudzaniu. Pieprz cayenne działa termogenicznie, czyli prowadzi do wytwarzania ciepła w organizmie. Dobre tabletki i suplementy diety na odchudzanie mogą posiadać również:
- ekstrakt z gorzkiej pomarańczy;
- siemię lniane;
- ekstrakt z zielonej kawy;
- młody jęczmień;
- wyciągi owocowe;
- ekstrakt z zielonej herbaty;
- kwas alfa liponowy;
- polisacharyd z pancerzy skorupiaków;
- błonnik;
- i inne.
Przed wybraniem preparatu warto zapoznać się z jego składem. Pamiętaj o tym, że suplementy powinny być przyjmowane z głową i tylko wspierają proces odchudzania. Przyjmowanie tych preparatów bez dodatkowego wysiłku ze strony pacjenta nie gwarantuje cudownego zrzucenia kilogramów w krótkim czasie.
Kiedy nie stosować leków na odchudzanie?
Wymienione powyżej preparaty na receptę, to nie jedyne leki na odchudzanie dostępne w Polsce. Inne powszechnie wykorzystywane środki to m.in. Trulicity i Victoza. Wszystkie leki mogą powodować ewentualne skutki uboczne. Istnieją również przeciwwskazania do stosowania preparatów na receptę na odchudzenie. Produkty te nie powinny być przyjmowane przez osoby wykazujące reakcje alergiczne na jakikolwiek składnik leku, ani przez kobiety w ciąży. Ponadto wśród przeciwwskazań wymieniane są:
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby;
- niewyrównane nadciśnienie tętnicze;
- choroby naczyniowe mózgu;
- guz nowotworowy w ośrodkowym układzie nerwowym;
- ciężkie zaburzenia czynności nerek;
- padaczka;
- żarłoczność psychiczna;
- jadłowstręt psychiczny;
- choroba afektywna dwubiegunowa;
- uzależnienie od niektórych leków.
Lekarz powinien zweryfikować wszystkie przyjmowane przez pacjenta leki. Poszczególne preparaty na odchudzanie dostępne na receptę wchodzą z nimi w interakcje, co może powodować występowanie działań niepożądanych.
Potencjalne skutki uboczne
Tabletki na odchudzanie na receptę mogą powodować występowanie skutków ubocznych. Najczęściej występujące skutki uboczne to m.in.:
- bezsenność;
- bóle głowy;
- bóle mięśni i stawów;
- niepokój ruchowy;
- zmiany skórne;
- pogorszone samopoczucie;
- problemu ze strony układu pokarmowego (np. biegunka, nudności, zaparcia, wymioty);
- bóle brzucha.
Zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla pacjenta. Jeżeli skutki uboczne wpływają negatywnie na Twoje codzienne życie, to rekomendujemy bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym. W niektórych przypadkach wymagane będzie zmienienie preparatu.
Recepta online w przypadku leków na odchudzanie
Standardowo leczenie nadwagi lub otyłości trwa minimum kilka miesięcy. W tym czasie prowadzona jest również terapia farmakologiczna z wybranym preparatem. Oznacza to, że pacjent musi zrealizować minimum kilka recept. O ile pierwsze przepisanie leku wymaga konsultacji medycznej w gabinecie stacjonarnym i wykonania dokładnych badań, o tyle kolejne e-recepty mogą być wystawiane zdalnie. Z usługi recepty online możesz skorzystać na naszym portalu https://nachorobe.pl/. Dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas i nerwy, a także zapewnisz sobie kontynuację leczenia. Ma to duży wpływ na jego skuteczność.
W ramach recepty online wskaż dane schorzenie oraz dodaj produkty, które przyjmujesz. Następnie opisz dokładnie swoją sytuację medyczną w formularzu. Ostatnim krokiem jest opłacenie usługi. W odpowiedzi na to nasz specjalista zapozna się z Twoim zgłoszeniem, a także podejmie decyzje. Jeżeli będzie to uzasadnione medycznie, to zostanie wystawiona e-recepta na leki na odchudzanie. W przypadku kontynuacji terapii, wystawienie e-recepty powinno być formalnością. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Zrealizuj e-receptę w dowolnej aptece
E-recepta to elektroniczny dokument, który z powodzeniem zrealizujesz w dowolnie wybranej aptece. Wystarczy podać farmaceucie czterocyfrowy kod oraz numerem PESEL. W odpowiedzi zostaną wydane leki. E-receptą w Twoim imieniu może zrealizować ktoś bliski, co jest dodatkowym ułatwieniem. Docenią to zwłaszcza osoby, które mają ograniczone możliwości poruszania się lub mieszkają daleko od apteki. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Specjaliści https://nachorobe.pl/ zadbają o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.